Частина друга: Обслуговування
Під час спільної зустрічі з учасниками галузі, заступник директора Департаменту технології перевезень та комерційної діяльності АТ «Укрзалізниця» Михайло Мурашко представив бачення УЗ щодо цифровізації сервісу та забезпечення прозорості в обслуговуванні вагонів.
Система інформування: від телеграм до онлайн-сервісу
Мурашко нагадав, що ще на попередній зустрічі з Асоціацією було поставлено завдання ГІОЦ створити систему сповіщення власників вагонів про необхідність ремонту. Наразі в інформаційній системі вже відображається статус вагонів, але питання залишається відкритим — як і кому саме передавати цю інформацію.
Стара система, за якої телеграми надсилались на станцію приписки, вважається застарілою. Пропонується включити послугу сповіщення до договорів між власниками і ГІОЦ, щоб сповіщення було регулярним і автоматизованим.
Платна інформація – незручності для бізнесу
Учасники Асоціації, зокрема представник компанії «Вагон-Інвест»,Марина Куленко підкреслила несправедливість поточної моделі: бізнес вже сплачує тарифну складову, але змушений окремо платити за інформацію про те, що вагон забрано в ремонт. Це створює подвійні витрати.
Мурашко визнав проблему і запропонував вирішення: підготувати новий формат договору на курсування, де буде закріплена взаємна відповідальність залізниці та власника. «Якщо ми прийняли вагон у певному технічному стані — маємо повернути його у такому самому або кращому. Якщо стан погіршився — це наша відповідальність», — заявив він.